Samsung IT100: Širokoúhlý krasavec

Hardware | 17.04.09

Nový kompakt od Samsungu s označením IT100 má atraktivní design, velký třípalcový LCD displej a až pětinásobné optické přiblížení, navíc je zde použitý širokoúhlý objektiv. Dále tento dvanáctimegapixel dokáže natáčet i video v HD kvalitě.

Samsung IT100

 

Podíváme se nejprve na optickou část - prostorově vysouvací objektiv zvládne až pětinásobné optické přiblížení, přičemž nejkratší ohnisko začíná na širokoúhlých 28 milimetrech. Horší je bohužel světelnost tohoto objektivu: od F3,4 do F5,8, takže se dají předpokládat jisté problémy při snímání za zhoršených světelných podmínek. Naopak velkým plusem je přítomnost optické stabilizace. Novinka patří do dvanáctimegapixelové kategorie a kromě statických snímků zvládá také natočit ozvučené video v HD rozlišení, tedy 1280 × 720 bodů ve formátu H.264. Citlivost čipu lze nastavit v rozsahu od ISO 80 až do ISO 1600, v nižších rozlišeních lze využít dokonce i ISO 3200.

Začátečníkům je určena funkce "Smart Auto" pro automatický výběr scénického režimu, "Smart Album" je určeno zase pro rychlou kategorizaci snímků. Funkce "Self Portrait" vám zase umožní pořídit si jednoduše vlastní portrét. Nechybí ani známá detekce obličeje v záběru a následné rychlé zaostření. V režimu Makro je možné zaostřit ze vzdálenosti pěti centimetrů od objektu.

Pořízená data se ukládají na paměťové karty typu Secure Digital, velkokapacitní SDHC nebo MMC, navíc dostatečně velká je i vnitřní paměť fotoaprátu - cca 100 MB. V chodu udržuje tento digitální fotoaparát, který se dostane na tuzemský trh v dubnu za 7000 Kč, Li-ion akumulátor.


Komentáře