Vypalovačka do kapsy

Archiv | 01.05.99

Přenosnou mechaniku pro zapisování a přepisování kompaktních disků, která se svým rozměrem 13 x 16,5 x 2,5 cm vej...Přenosnou mechaniku pro zapisování a přepisování kompaktních disků, která se svým rozměrem 13 x 16,5 x 2,5 cm vejde do dlaně jedné ruky, představila firma Hewlett-Packard. Mechanika HP M820e je určena především pro „mobilní“ zájemce, ale jelikož jde o externí provedení, mohou ji samozřejmě využít i uživatelé desktopů.
HP M820e je připojena pomocí řadiče SCSI a dokáže číst data až 20násobnou rychlostí, maximální rychlost zápisu je čtyřnásobná. V prodeji by se měla objevit od června letošního roku.
Spolu s výše zmíněným modelem uvedla firma HP na trh ještě další novinky z tohoto oboru. První z nich je interní přepisovací mechanika HP CD-Writer Plus 8200i, jež přes rozhraní IDE dosahuje 24násobné rychlosti čtení a čtyřnásobné rychlosti zápisu.
Jako nejnižší model uvádí Hewlett-Packard na trh jednotku CD Writer Plus 7500, která je určena jak pro domácí, tak i pro kancelářské využití. Data čte z disků stejnou rychlostí jako předchozí model, tedy 24násobně, avšak rychlost zápisu je pouze dvojnásobná. Posledně zmíněné dva modely budou v obchodech k dostání od května.


Související články
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.