Spojovatelka

Archiv | 01.02.99

Patříte mezi organizace, které nevlastní telefonní ústřednu s přímou provolbou, a přesto byste rádi ulehčili ži...Patříte mezi organizace, které nevlastní telefonní ústřednu s přímou provolbou, a přesto byste rádi ulehčili život vaší sekretářce? Potom zbystřete pozornost... Program Spojovatelka od pardubické společnosti PoSys je tu právě pro vás. Pomocí této aplikace a modemu připojeného k počítači můžete poměrně snadno a s minimálními náklady zautomatizovat přepojování příchozích telefonních hovorů na jednotlivé pobočky. Jakmile modem rozpozná příchozí hovor, přehraje volajícímu účastníkovi předem namluvený vzkaz. Během něho může volající pomocí tónové volby Spojovatelce sdělit, kam má hovor přepojit. Pokud volající číslo pobočky nezná, je hovor automaticky přesměrován na předdefinovanou linku, odkud je možné jej přepojit ručně.
Pro instalaci programu potřebujete běžné PC s operačním systémem Windows 95, 98 nebo NT, přibližně 5 MB volného místa na disku a modem s čipovou sadou firmy Rockwell vybavený hlasovými funkcemi. Po skončené instalaci je nejprve nutné spustit modul Konfigurace. Zde určíte modem, který bude zajišťovat přepojování hovorů, a vyberete soubory, jež volající uslyší jako úvodní záznam, případně jako hlášení o obsazené lince. Velmi důležitým parametrem je také délka fleše. Ta musí odpovídat nastavení vaší telefonní ústředny, jinak nebude program pracovat korektně. Na základě vlastních zkušeností doporučuji nejprve vyzkoušet, zda Spojovatelka spolupracuje s vaším modemem a telefonní ústřednou. K tomuto účelu lze s výhodou použít 30denní demoverzi, kterou lze získat od firmy PoSys zdarma.
K přípravě zvukových souborů, které lze použít k přehrání vzkazů při obsazené lince nebo jako úvodní oznámení, slouží modul Nahrávání. Zvuky se ukládají do souborů speciálního formátu (PVF), jež lze přehrávat do telefonu.
Dalším krokem ke zprovoznění Spojovatelky je vytvoření telefonního seznamu poboček telefonní ústředny. K tomu slouží Adresář. Pobočky jsou rozděleny do třech kategorií – osoby, faxy a modemy. Program totiž umí rozpoznat na vstupu faxový i modemový tón, a podle toho automaticky přepojí hovor na linku, ke které je připojen fax nebo modem. Mezi osobami je vždy nutné jednu pobočku označit za „spojovatelku“. Na tuto linku budou automaticky přesměrovány všechny hovory, u nichž volající nebude znát přímou volbu nebo nestihne zvolit číslo do stanovené doby.
Nyní je vše připraveno a je možné spustit Spojovatelku. Okno programu je velmi jednoduché. Obsahuje pouze menu, ze kterého lze otevřít moduly Konfigurace a Adresář nebo ukončit běh aplikace. Největší část okna zabírá plocha, kde se vypisují informace o činnosti programu. Pokud je vše správně zkonfigurováno, tak si konečně vaše sekretářka nebo recepční může odpočinout od neustálého přepojování telefonních hovorů.


Spojovatelka
+ jednoduchá instalace
+ cena
- nespolupracuje s některými kombinacemi modem - ústředn

Související články
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.