Opravdu exkluzivní deska od MSI

Archiv | 01.04.08

Společnost MSI je u nás známá především jako výrobce základních desek, grafických karet a poslední dobou také...Společnost MSI je u nás známá především jako výrobce základních desek, grafických karet a poslední dobou také přenosných počítačů. Stále je však silným hráčem na trhu se základními deskami, což dokazuje stále novými a novými modely, které se snaží překonat konkurenci vždy nečekaným způsobem. Nejinak tomu je i se zcela novou základní deskou MSI X48C Platinum, která je postavena na nejmodernější čipové sadě společnosti Intel X48. Tato moderní čipová sada umožňuje použití mikroprocesorů Intel Core 2 Duo, Quad a Extreme se systémovou sběrnicí do frekvence až 1 600 MHz, stejně tak umožňuje použití operačních pamětí DDR3 až do 1 600 MHz. K tomuto výčtu referenčních hodnot společnost MSI přidala pro nadšence ještě podporu pro operační paměti typu DDR2, a to rovnou až do 1 066 MHz. Použít lze vždy jen jeden typ, k zaplnění zbývajících paměťových banků jsou použity terminátory – destičky s tvarem paměti. Výhoda kombinace výkonné čipové sady a operačních pamětí DDR2 je nasnadě – vysokotaktované DDR2 moduly mají díky nižšímu časování vyšší výkon než paměti typu DDR3, nehledě na fakt, že nový druh pamětí je alespoň prozatím nesrovnatelně dražší než DDR2 moduly.
Dalšími přednostmi základní desky je podpora dvou plnohodnotných PCI Express x16 slotů ve verzi 2.0, samozřejmě podporujících režim ATI CrossFire, a na první pohled patrné originální a účinné chlazení obou částí čipové sady pomocí tzv. Circu-Pipe řešení. Zajímavostí je i osazení osmi konektorů USB 2.0 na zadním panelu, spolu se dvěma eSATA konektory. Jak tomu tak bývá u vybavených modelů, je i tento motherboard osazen pevnými kondenzátory, které mají za úkol zvýšit životnost celé základní desky.
Záruka na základní desku MSI X48C Platinum je 36 měsíců, její předpokládaná cena činí 5 499?Kč včetně DPH. K dispozici by měla být u našich prodejců koncem března, nejpozději však v první polovině dubna 2008. www.msicomputer.cz
Související články
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.