Netscape zdarma

Archiv | 01.03.98

Společnost Netscape Communications Corp. ( www.netscape.com ) oznámila, že plánuje dát veřejnosti zdarma k dispozici z...Společnost Netscape Communications Corp. ( www.netscape.com ) oznámila, že plánuje dát veřejnosti zdarma k dispozici zdrojový kód příští generace svého populárního klientského softwaru Netscape Communicator. Ten by měl být ve verzi 5 k mání již koncem prvního čtvrtletí tohoto roku.

Zároveň bylo zveřejněno, že již nyní je zdarma ke stažení samostatný prohlížeč Netscape Navigator a programová sada Netscape Communicator 4.0 Standard Edition, obsahující prohlížeč Navigator, poštovní Messenger, Collabru pro newsgroups, HTML editor Composer, utilitu AOL Instant Messaging, Netcaster pro push technologie, konferenční Conference, a některé další komponenty.Upgrade FacetWin

Uvedení nové verze produktu FacetWin 1.1h oznámila americká firma FacetCorp. Programový balík zahrnuje řadu funkcí, umožňujících uživatelům Windows 95/NT transparentní přístup k unixovým zdrojům, jako jsou soubory, disky, tiskárny, apod. Poslední verzi charakterizují především vylepšení v oblasti terminálové emulace a vylepšení na straně serveru.

30denní verzi FacetWinu si můžete zdarma stáhnout na webovské adrese www.facet.com . Distributorem pro Českou i Slovenskou republiku je pražská firma REKONix ( www.rekonix.cz ).Auto PC a Palm PC

Po specifikaci kapesního počítače -- handheld PC -- pro Windows CE, přišel nedávno Microsoft též se specifikací pro tzv. Auto PC a Palm PC.

Auto PC ( www.microsoft.com/windowsce/autopc/ ) zahrnuje technologii rozpoznávání hlasu, takže řidič může přistupovat k informacím, poště, mapám nebo ovládat autorádio, aniž by musel sundat ruce z volantu. U Auto PC se počítá s barevným displejem, jednotkou CD-ROM a volitelnou podporou pro Global Positioning System (GPS) nebo mobilní telefon.

Palm PC ( www.microsoft.com/windowsce/palmpc/ ) je naproti tomu malé lehké zařízení do ruky, pro rychlý přístup k informacím. Umožňuje běžné základní funkce, práci s elektronickou poštou a dále např. rozpoznávání hlasu či přehrávání zvukových dat.

První modely se očekávají na trhu ve druhém čtvrtletí tohoto roku.Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.