MicroSD matrjoška

Archiv | 01.05.07

Kapacita karet standardu SD již dávno není omezována fyzickými rozměry, ale jeho původními specifikacemi. KoneckoncKapacita karet standardu SD již dávno není omezována fyzickými rozměry, ale jeho původními specifikacemi. Koneckonců i miniaturní Micro SD karty, které jsou velké a silné asi jako lidský nehet, již také dosáhly oficiálního maxima SD karet tedy 2 GB. Ceny přitom klesají, a tak není divu, že se výrobci snaží přijít s novinkami, které je odliší a umožní udržet o něco vyšší prodejní cenu.
V minulém čísle jsme vám představili SD kartu Unibos s vestavěným USB 2.0 rozhraním, které eliminuje potřebu nosit s sebou čtečku SD karet. Tentokrát nám na pracovní stůl dorazila novinka společnosti A-Data, jež tento koncept dovádí ještě dál. V těle SD karty se totiž neukrývá jen čtečka USB 2.0, ale také Micro SD karta o kapacitě 2 GB.
Micro SD trio je tedy ideální kombinací pro ty, kdo používají zařízení pro SD a MicroSD karty, ale vystačili by pouze s jediným paměťovým médiem. Jedná se také o univerzální řešení, které umožňuje fotografie či jiné záznamy na micro SD kartě snadno přenést jak na PC, tak kupříkladu promítnout na televizoru s vestavěnou čtečkou SD karet můžete jej používat jako klasickou SD kartu, jako MicroSD nebo jako čtečku MicroSD pro USB 2.0 rozhraní. Cena přitom není o mnoho vyšší než u samostatné MicroSD karty se srovnatelnou kapacitou.
Rychlostí čtení a zápisu jsme byli vcelku mile překvapeni. Při použití naší standardní čtečky TEAC (kombinace s 3,5" FDD) a USB 2.0 rozhraní jsme dosáhli rychlosti zápisu 2,7 MB/s, při použití čtečky vestavěné v SD kartě tedy přímém připojení do USB portu pak byl výsledek ještě lepší, 3,4 MB/s. Čtení ve stejném režimu probíhalo rychlostí výtečných 9,8 MB/s, ve čtečce TEAC jsme se dostali na solidních 5,7 MB/s. K technickým parametrům a používání MicroSD Trio tedy nelze mít výhrad.
Množství mobilních telefonů, smartphonů, PDA, fotoaparátů a zejména MP3 přehrávačů, které pracují s miniaturními MicroSD kartami, roste závratným tempem. Chytré kombinace jako A-Data Micro SD Trio tak rozhodně mají světlou budoucnost. Pokud navíc bezvadně fungují, což je právě tento případ, rádi je s klidným srdcem doporučíme.

A-Data Micro SD Trio

MicroSD karta kombinovaná s SD redukcí a USB čtečkou. Kapacita 2 GB.
Praktická trojkombinace Ň rychlost čtení a zápisu
Nic
Cena vč. DPH: 1 290 Kč (2GB), 404 Kč (1GB)
K testu zapůjčila firma: A-Data, www.msi.com.tw


Související články
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.