Kingmax

Archiv | 01.07.08

K testům jsme dostali kromě výkonných modelů Kingston také dvojici pamětí značky Kingmax. Tyto moduly je možné ko...K testům jsme dostali kromě výkonných modelů Kingston také dvojici pamětí značky Kingmax. Tyto moduly je možné koupit jednotlivě, nejsou tedy v kitu. Kapacita jednoho je totiž 2 GB, při zakoupení dvou tedy uživatel dostane výslednou kapacitu 4 GB. Tyto paměti disponují základní pracovní frekvencí 1 333 MHz a časováním CL9 při zachování standardního napájecího napětí 1,5 V.
Vzhledem k použitým paměťovým modulům a s přihlédnutím k faktu, že tyto paměti nejsou ani pasivně chlazeny, se nedá očekávat, že by jejich pracovní frekvence při přetaktování nějak razantně vzrostla. Maximální frekvence, kterou se nám podařilo z těchto pamětí dostat, byla 1 485 MHz při napětí 1,7 V.
Ani tyto hodnoty nebyly vlivem vysoké teploty paměťových čipů dlouhodobě udržitelné. Použití těchto pamětí tedy vidíme především u systémů, které nejsou náročné na výpočetní výkon, ale jde především o co nejnižší spotřebu. Udává se totiž, že takovéto paměti mají o necelých 30 procent nižší spotřebu než paměti DDR2 pracující na frekvenci 800 MHz.
Použití DDR3 pamětí na pracovních frekvencích nižších než 1 400 MHz nepřináší žádné výkonnostní výhody, naopak. Systém může být ještě pomalejší než s pamětí DDR2 pracujícími na frekvenci 800 MHz. Přínos DDR3 pamětí spočívá tedy především v jejich nižší spotřebě a vyšší škálovatelnosti, která se však projeví pouze u dražších modulů.

Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.