IDC o operačních serverech

Archiv | 01.03.98

Firma IDC, která se zaměřuje na analýzy trhu informačních technologií, oznámila výsledky svých průzkumů, týkajFirma IDC, která se zaměřuje na analýzy trhu informačních technologií, oznámila výsledky svých průzkumů, týkající se operačních serverů. V loňském roce vzrostla o 80 % podpora serverů Windows NT, zatímco na Unixu založená prostředí zůstávají na 15,8 %. NetWare a OS/2 se pohybují mezi 34,5 % a 9,4 procenty.
Pokud jde o celkový trh, společnost Microsoft má 39,8procentní podíl na úkor OS/2 a NetWaru, ne však Unixu. Celkový počet serverů na světě vzrostl o 10,8 procent, což je oproti roku 1996 o méně než polovinu. Celkový počet unixových stanice se odhaduje na 717 000, mezi nimiž vedou řešení SNI Reliant Unix, IBM AIX/SP a SunSoft Solaris X86. Windows NT servery využívá 1,3 millionu podniků, OS/2 od IBM 226 000 a NetWare od Novellu 900 000 podniků.
Předpověď IDC pro tento rok zní, že uživatelé unixových serverů využijí možnosti kombinace a škálovatelnosti s NT servery, což povede k velkým a rychlým databázím. NetWare 5.0 od Novellu bude mít přepisovatelné jádro operačního systému, větší podporu Javy, webových služeb a TCP/IP. To vše by mělo hrát pro něj. Podrobnosti této studie se lze dočíst na stránkách www.idc.com.


disketa


Nová verze CCMS od SAP

Společnost SAP, v současnosti největší globální dodavatel klient/serverových podnikových systémů, ohlásila další verzi svého systému CCMS (Computing Center Management System), který slouží jako integrovaná sada nástrojů pro správu systému. Nová verze CCMS, která bude dostupná v rámci produktu R/3 verze 4.0 ve druhé polovině roku 1998, se vyznačuje novými monitorovací prostředky ke správě jak komponentové architektury Business Framework, tak vícenásobných instalací R/3, a to vše v rámci jednoho prostředí. Dále nová verze obsahuje propracovaný rozvrh činností, vylepšený výstupní management, spolehlivější bezpečnostní prvky a otevřená objektově-orientovaná rozhraní. Řada nových prvků systému CCMS bude dostupná také současným uživatelům systému R/3 verze 3.1.


disketaSouvisející články
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.