Gates: NT 5.0 nebudou v první polovině roku 1998

Archiv | 01.01.98

Po měsících protichůdných prohlášení, CEO společnosti Microsoft Bill Gates oznámil na Comdexu, že Windows NT 5.0 ...Po měsících protichůdných prohlášení, CEO společnosti Microsoft Bill Gates oznámil na Comdexu, že Windows NT 5.0 jsou opožděna a nebudou dána na trh v prvním pololetí 1998, jak bylo přislíbeno.

Na konferenci v pondělí, kdy byl představen produkt Exchange 5.5, Gates řekl, že místo konečné verze operačního systému by měla být v první polovině roku 1998 expedována druhá beta-verze Windows NT 5.0. Ani Gates, ani nikdo jiný z představenstva Microsoftu neoznámil nové datum uvedení Windows NT 5.0 na trh a ani důvod zpoždění.

Viceprezident personální a obchodní skupiny Microsoftu Richard Tong řekl, že uvedení konečné verze operačního systému bude možno odhadnout až v době vydání druhé beta-verze.

Na otázku, jak daleko je Microsoft s finální verzí, Tong řekl: „Těžko říci, musíme se na to nejprve podívat, jak to všechno pracuje“.

Zpoždění nepřekvapilo většinu průmyslových analytiků a pozorovatelů, kteří se domnívali, že jakékoliv termín uvolnění konečné verze NT 5.0 v první polovině roku 1998 byl téměř neproveditelný. Většina analytiků a představitelů Microsoftu často poukazovala na nebývalé množství a komplexnost kódu obsaženého ve vyvíjeném operačním systému NT 5.0.

Například Dwight Davis, redaktor časopisu Windows Watcher, trval na tom, že Microsoft Windows NT 5.0 vůbec v roce 1998 neuvolní.
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.