Comdex: Compaq předvádí mobilní počítače

Archiv | 01.01.98

Společnost Compaq Computer Corp. oznámila svůj druhý pokus na trhu handheldů, C-Series PC, který má typický vzhled a...Společnost Compaq Computer Corp. oznámila svůj druhý pokus na trhu handheldů, C-Series PC, který má typický vzhled a běží na něm operační systém Windows CE 2.0 od firmy Microsoft.

Jeho uvedení na trh je plánováno na první polovinu roku 1998, a C-Series je navržen jako rozšíření k desktopu nebo přenosnému PC. Zařízení umožní uživatelům přístup jak k osobním informacím, tak k firemním datům. Tato data se mohou nalézat na jejich vlastním PC, firemních sítích a na Internetu.

Přístroj je navržen tak, aby plně vyhovoval manažerům společností. Jeho silné stránky jsou zabezpečení dat, řízení zdrojů, synchronizace dat a vzdálený přístup. S C-Series se Compaq také obrací na uživatele z malých a středních podnikatelských firem a na profesionály, kteří pracují doma.

Na trhu budou k dostání modely s monochromatickým nebo barevným displejem. C-Series bude založen na RISC procesoru a bude mít zaintegrovaný modem, dotykový displej s rozlišením 640 ´ 240, dva stupně nastavení jasu podsvětleného displeje, integrovaný mikrofon, infračervený port a optimalizovanou klávesnici. Spojení s PC je možné přes sériový port.

Na C-Series poběží programy od Microsoftu ve verzi pro přenosné počítače: Outlook, Internet Explorer, Power Point, Word a Excel, přičemž všechny aplikace mohou být synchronizovány s kopiemi softwaru běžícího na desktopu.

Majitelé existujících handheldů, založených na licenci od firmy Casio, mohou provést upgrade na Windows CE 2.0 z CD-ROMu, který si sami nainstalují. Cena nebyla oznámena.

Compaq také na Comdexu představil typ 7790DMT, první notebook Armada s 13,3palcovým displejem s aktivní maticí. Armada je založena na procesoru 233 MHz Mobile Pentium s MMX od firmy Intel. Má hard disk 5GB, integrovaný 33,6kb/s modem a 20rychlostní CD-ROM mechaniku. Uvedení na trh se předpokládá v prosinci, stát bude 4 999 USD.
Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.