AltaVista nabízí multimediální vyhledávání

Archiv | 01.05.99

Vyhledávací a navigační server AltaVista (www.altavista.com), který je plně vlastněnou pobočkou společnosti Compaq,...Vyhledávací a navigační server AltaVista (www.altavista.com), který je plně vlastněnou pobočkou společnosti Compaq, je obohacen o novou multimediální vyhledávací službu AV Photo & Media Finder. AltaVista ji vyvinula společně s Cambridge Research Laboratory společnosti Compaq, a umožňuje vyhledávání fotografií, video- a audioklipů. Poskytuje propojení k více než 17 milionům různých fotografií, video a audio klipů formátů jako např. MP3, RealAudio, WAV, AU, QuickTime, ASF, MPEG, AVI.
Použití produktu AV Photo & Media Finder je stejně snadné jako rutinní textové vyhledávání. Tato technologie je přístupná na internetovém vyhledávači AltaVista. Pod vyhledávacím oknem se nachází odkaz právě na tuto službu. Uživatelé pak zadají dotaz, a výsledek je jim okamžitě dodán ve formě zmenšeného náčrtu se stručným popisem. Výsledky vyhledávání jsou seřazeny podle důležitosti a podle toho, nakolik výsledek odpovídá zadanému dotazu. Kliknutím na link k fotografii, video- nebo audioklipu je pak uživatel nasměrován na jeho domovskou stránku, kde si ho může prohlédnout. Výsledky vyhledávání obrázků jsou zobrazeny formou prostých ikon, pod nimiž najdete informaci o velikosti fotografie a rozměrech, a navíc link na vizuálně obdobné obrázky.
Dá se říci, že vyhledávání na Webu tímto krokem AltaVista posunula výrazně kupředu a mnoha uživatelům tak šetří čas, který doposud při podobných vyhledáváních ztráceli.

Komentáře

K tomuto článku není připojena žádná diskuze, nebo byla zakázána.