Co všechno nám chybí ve Windows... 1. díl

Software | 18.05.08

Některé z funkcí, které se vyskytují v různých operačních systémech, ve Windows XP ani Vista nenajdeme. Přinášíme 17 vynikajících doplňků, které by si Microsoft měl koupit, vypůjčit nebo ukrást.

Některé z vychytávek, které se vyskytují v různých operačních systémech, ve Windows XP ani Vista nenajdeme. Přinášíme 17 vynikajících doplňků, které by si Microsoft měl vypůjčit, ukrást nebo o ně poprosit – zároveň se zde dočtete o tipech, jak můžete mnoho z nich do svého počítače dostat. Článek budeme publikovat v oblíbené formě seriálu na pokračování.

Ať se vám to líbí nebo ne, Microsoft Windows jsou vůbec nejrozšířenějším operačními systémy. Pokud se však podíváme ke konkurenci, mohou se XP i Vista zdát trochu nekompletními. Od intuitivních prvků rozhraní, jako je aplikační dok nebo Cover Flow, k základním schopnostem jako je vypalování ISO image – tyto a další věci jsou pro uživatele Windows pouhým snem. A za další prvky, které jiné operační systémy nabízejí v základu – jako 64-bitové rozhraní a nástroje pro profesionální práci v sítích – si musíte připlatit.

Zevrubně jsme vyzkoušeli různé systémy, od MacOS přes Linux až po PC-BSD a další, a vytvořili jsme seznam našich oblíbených funkcí – a jen málo z nich je v jakýchkoliv Windows zakomponováno jako standard. Dokonce jsme si vzpomněli i na některé systémy minulosti a jejich funkce, které se u Microsoftu stále ještě neuchytily. Některé z těchto doplňků nejsou ve Windows dostupné jednoduše kvůli způsobu vytváření systému. Nicméně, většinu z dále zmíněných funkcí můžete do XP nebo Vista nainstalovat dodatečně, s pomocí aplikací jiných společností. A my vám ukážeme, jak na to.Komentáře