Zahájení distribuce Windows Phone 7.5 (Mango) a 10 věcí, které byste měli vědět

Novinky | 29.09.11

Microsoft již rozeslal finální verzi Windows Phone 7.5 výrobcům a postupně někteří uživatelé začínají skrz Zune dostávat aktualizace. Než se dostane také na vás, pojďme si shrnout několik faktů a vyvrátit mýty.

Společnost Microsoft zahájila ve spolupráci s jednotlivými mobilními operátory distribuci aktualizace Windows Phone 7.5 (kódové označení Mango), kterou obdrží všichni vlastníci telefonů Windows Phone 7. Oproti starší verzi přináší přes 500 nových funkcí a vylepšení, mezi něž patří například vytoužená podpora češtiny, zpřístupnění obchodu s aplikacemi pro české uživatele apod.

„Distribuce na jednotlivé uživatele bude probíhat postupně během následujících několika týdnů. Většině zákazníků by měla být aktualizace k dispozici nejpozději do konce října letošního roku. O tom, že je update připraven, se uživatelé dozvědí prostřednictvím upozornění přímo na telefonu. Pak již stačí jen připojit telefon k počítači s nainstalovaným software Zune,“ říká René Keyzlar, manažer mobilních řešení ve společnosti Microsoft. Informoval o tom sesterský magazín CIO Business World, který přináší také podrobnější informace.

Pojďme si v deseti bodech shrnout hlavní fakty, které byste o nejnovější verzi Windows Phone s označením 7.5 měli vědět.

 

1) Mango je kódové označení vývojové verze WP 7.5 a finální verze se na rozdíl od ostatních perníků oprostí od bláznivých názvů a bude se jmenovat čistě jen Windows Phone 7.5.

2) Windows Phone 7.5 nepřinášejí nová hardwarové omezení, a proto bude tento mobilní operační systém dostupný pro všechna zařízení a nejen nově představená.

3) V souvislosti s aktualizací Microsoft připravil informační web, kde najdete podrobnosti o systému, nových telefonech a návody jak aktualizovat svůj telefon s Windows Phone přes Zune. Rovněž je již dostupný lokalizovaný Marketplace.

4) Aktualizace přinese více než 500 nových funkcí a rozšíření jako je například vylepšený multitasking. Poznámka: funkce copy&paste je dostupná již zhruba od března letošního roku od aktualizace s kódovým označením NoDo.

5) Nezapomnělo se ani na vylepšení sociálních sítí, kdy přibude mj. prolinkování kontaktů také s profily na LinkedIn a k dispozici by měl být rovněž přístup k úložišti SkyDrive.

Zbývajících pět bodů naleznete na spřáteleném blogu Martina Buchty převážně o IT a herním průmyslu.


Komentáře