Případ MegaUpload - karta se začíná obracet

Novinky |

Zakladatel společnosti MegaUpload Kim Dotcom možná nebude odsouzen za porušování autorských práv provozováním populární file-hostingové služby.

Případ MegaUpload - karta se začíná obracet
Americký soudce Liam O’Grady, který vede soudního proces případu porušování autorských práv společností MegaUpload, učinil prohlášení týkající se násilného zastavení služby a zadržení Kima Dotcoma. Sdělil, že vedení diskuzí ohledně smazání dat uložených na serverech MegaUploadu je příliš ukvapené a soud by se měl zabývat relevantnějšími otázkami, například proč americká vláda se společností MegaUpload nejprve nekomunikovala prostřednictvím formálních právních dokumentů.

Právní zástupce Kima Dotcoma, Ira Rothken, sdělil, že přestože fyzické osoby mohou být stíhány mimo americkou jurisdikci, firmy nikoliv. „Dle mého názoru nezaslali společnosti MegaUpload právní dokumenty proto, že zkrátka nemohli. Věříme, že MegaUpload nemůže být trestně stíhán, neboť nespadá pod americkou jurisdikci,“ uvedl podle deníku New Zealand Herald Rothken.

Není to první případ, kdy „papírování“ znemožnilo pokračování právního procesu proti Dotcomovi. Před měsícem přiznaly novozélandské autority, že udělaly procesní chybu před tím, než v lednu zabavily počítače, dokumenty a vozidla z Dotcomova sídla.

Sám Dotcom je rozčílený tím, že americká vláda zničila jeho byznys. Dle jeho vlastních slov je to „výsledek korupce na nejvyšších politických místech, jež slouží zájmům hollywoodským extrémistům autorského práva.“

 

Zdroj: PCWorld.comNZHerald.co.nzÚvodní foto: © Gina Sanders - Fotolia.com

Komentáře