BSA prověří české firmy, zda používají legální software

Novinky |

Protipirátská společnost BSA rozešle až dvanácti tisícům českých firem výzvu ke kontrole legálnosti používaného softwaru. Na některé z nich přímo dostala anonymní udání.

BSA prověří české firmy, zda používají legální software
Organizace BSA zabývající se monitorováním užívání pirátského softwaru spustila další kontroverzní kampaň, v rámci níž rozešle dvanácti tisícům českých společností dopisy, jimiž je chce nařknout z nelegálního využívání softwaru a přimět ke kontrole licencí. Jak však BSA sama přiznává, adresáty „obsílek“ vytipovala především na základě anonymních udání, tudíž nemá žádnou jistotu, zda ke krádeži softwaru vůbec došlo.

„U části obeslaných firem máme podezření z pirátství na základě různých oznámení, které jsme obdrželi většinou z anonymních zdrojů. Další patří do kategorie společností, které jsou podle naší analýzy vystaveny velkému riziku softwarového pirátství. S firmami proto zahajujeme proceduru směřující k nápravě,“ vyjádřil se ke kampani tiskový mluvčí organizace BSA Jan Hlaváč.

Už v minulosti byla BSA za své nekalé praktiky několikrát kritizována a ani v tomto případě se nedá jednání organizace považovat za korektní. Sama BSA navíc nedisponuje pravomocí provádět přímé kontroly podezřelých firem, nýbrž musí o oficiální prověření požádat Polici České republiky.

Poslední bilanci softwarového pirátství, již BSA zveřejnila 30. března 2011, si můžete prohlédnout zde.

 

Úvodní foto: © rgbspace - Fotolia.com


Komentáře