Antivir od Microsoftu jen pro majitele originálních Windows

Novinky | 22.06.09

Chystaný antivir Security Essentials od Microsoftu, který bude dostupný zdarma, bude spolupracovat pouze s Windows, u nichž byl ověřen legální původ.

Antivir od Microsoftu jen pro majitele originálních Windows

 

Microsoft se dříve nechal slyšet, že jeho chystaný bezplatný antivir Security Essentials (známý i pod pracovním názvem Morro) má za úkol zajistit bezpečnost dosud nezajištěných počítačů, které představovaly bezpečnostní riziko i pro ostatní, a to tím, že šířily škodlivý software po síti. Tyto počítače jsou ale často vybaveny nelegálně získanou verzí Windows, a proto nemohou těžit z pravidelných updatů a oprav. 

Security Essentials však tento stav zjevně nezlepší. Microsoft už totiž prohlásil, že program bude fungovat pouze na originálních, tedy legálně zakoupených verzích Windows XP, Vista a Windows 7. V průběhu instalace totiž dojde k podrobné verifikaci, tak jak to Microsoft provádí i u ostatních programů. 

První betaverze Security Essentials se objeví 23. června - bude ale určena jen Spojeným státům americkým, Brazílii a Izraeli. Masivní betastest se očekává na přelomu léta a podzimu. Hotová verze by se potom - bez udání přesného termínu - měla objevit do konce tohoto roku.

Program je zamýšlen především jako prevence proti virovým nákazám. Dokáže sice viry i odstranit (poté, co věc "zkonzultuje" s databází na centrálním serveru, což vede mnohé odborníky k řazení SE ke cloud computingu), ale především minimalizuje riziko, aby se na počítač vůbec dostaly.


Komentáře