Amazon spustil službu Kindle Unlimited

Novinky |

Společnost Amazon oficiálně představila Kindle Unlimited, předplatitelskou službu, díky které se uživatelé za měsíční poplatek 9,99 dolarů dostanou ke katalogu 600 tisíc elektronických knih.

Amazon spustil službu Kindle Unlimited







V rámci služby si uživatelé mohou vybrat z elektronických a audio knih z knihovny Amazon Prime Kindle Lending, v níž jsou tituly jako Harry Potter, Hunger Games či Pán prstenů. Knihovna Kindle Unlimited má údajně nabízet i exkluzivní tituly, k nimž se předplatitelé Amazon Prime nedostanou. Podle dostupných zpráv však v knihovně Unlimited chybí tituly od pěti největších vydavatelů: Penguin, Random House, Simon & Schuster, HarperCollins, Macmillan a Hachette.


Podle expertů by tak nedostupnost titulů od zmíněných vydavatelských domů mohla být tím největším odlišovacím faktorem od konkurenčních služeb jako Oyster a Scribd. Amazon se uživatele snaží nalákat 30denní bezplatnou trial verzí své nové služby a také tím, že předplatitelé získají k Unlimited i tříměsíční předplatné služby Audible. Kindle Unlimited je v současné době dostupný pouze v USA, podle vyjádření Amazonu se však brzy dostane i do dalších zemí.

 

Zdroj: Techspot



Úvodní foto: © Paolese - Fotolia.com













Komentáře